Co dělat, když můj pes stárne…

 

Poslední týdny a měsíce vašeho pejska nemusí být smutné ani bolavé. Dopřejete-li mu přiměřený pohyb, kvalitní stravu a doplňky, jeho stárnutí mu usnadníte a můžete i prodloužit jeho čas. Přece jen se stářím jdou ruku v ruce i zdravotní komplikace, stejně tak jako u lidí. Pejsek začíná kulhat, nezvládá již tak dlouhé procházky, je unavený a méně hravý a o to více vaší pozornosti a péče potřebuje.

Pejskové se stejně jako lidé dožívají čím dál vyššího věku a během stárnutí se mění jejich fyzická i mentální kondice. První příznaky stárnutí se u většiny psů objevují kolem sedmého roku života, avšak stejně jako u lidí, je to zcela individuální. Zpravidla stárnou dříve větší plemena a to kolem zmíněného sedmého roku života, menší až okolo roku devátého. Pokud se vám to zdá brzy, přepočítejte si psí roky na ty lidské. Pejsek ve věku sedmi let, má v přepočtu na lidský věk okolo padesáti.

 

0918_SirAntons_krab-leva

Průměrná délka života psů je kolem třinácti let a seniorské období lze rozdělit do dvou stádií. Mezi sedmým a jedenáctým rokem, se začínají projevovat nepatrné zevní příznaky stárnutí, jako například šedivění srsti apod. Od jedenáctého roku života jsou projevy stárnutí mnohem viditelnější. Proto nezapomeňte již od prvních příznaků stárnutí chodit s vaším psem na pravidelné zdravotní prohlídky k vašemu veterinárnímu lékaři a to nejméně dvakrát ročně.

Starší pes více času prospí a postupně klesá jeho zájem o každodenní dění. Může trpět různými bolestmi nebo mít nedostatek nových podnětů, ale fyzická aktivita je pro ně stále důležitá. Zkuste například změnit obvyklou trasu vaší procházky nebo po bytě schovávejte pamlsky a pomozte mu tím udržet si dobrou fyzickou i mentální kondici.

 

0945_SirAntons_zav-krab+plato

 

Trénujte pejskův mozek, nadále udržuje sociální vazby jak s lidmi tak s ostatními psy nebo dopřejte vašemu pejskovi výhled z okna (ten mají obzvlášť rádi ;-)). Zrakové podněty trénujte puštěnou televizí nebo zkuste novou hračku. Naši pejsci, které mají členové týmu Anton pets doma, mají nejraději přírodopisné dokumenty a sport (lyžování, běh na lyžích, hokej; fotbalu moc nefandí, ale třeba právě váš pejsek bude jeho velký fanda.) Určitě to vyzkoušejte!

V dospělém věku psa je vhodné začít preventivně předcházet projevům stárnutí a tím mu pomoci prožít plnohodnotný život i v seniorském období. Používejte přípravek Sir Anton's Secret Vet z Macy peruánské. Jedna tableta denně pomáhá zmírnit psychické problémy pejska jako jsou stres, úzkost nebo deprese, pročistí jeho organismus, zlepší vstřebávání živin ze stravy a tím podpoří i jeho celkovou imunitu.

Přejeme vám mnoho šťastných dní s vaším pejskem.

 

 

200x100_koupit

Zpět do obchodu