Zdravotní potíže starých psů

 

I když se vám může zdát, že sedm let života vašeho psa pro něj nic neznamená, je právě toto období časem, kdy se u něj začínají projevovat první známky stárnutí. Choďte s vaším psem na pravidelné procházky, trénujte jeho mozek a dopřejte mu kvalitní stravu a doplňky, které příznaky stárnutí zmírní.

Příznaky, které můžete pozorovat, lze rozdělit na fyzické a mentální. První fyzické změny, které mohou nastat, jsou problémy s trávením. Pejsek může trpět plynatostí nebo mít špatné zažívání. Známky stárnutí lze pozorovat i pouhým okem, kdy psovi začíná šednout čenich nebo se zhoršuje srst, která už není tak lesklá jako kdysi.

0945_SirAntons_zav-krab+plato

 

Také může dojít k úniku moči nebo se objevuje zubní kámen. U starých psů často rychleji narůstá váha, která může zapříčinit kloubní problémy, pejsek poté začíná kulhat a častěji odpočívá. Seniorní pes spí mnohem více během dne, tolik se nesocializuje, nemá takový zájem o procházky a hůře se učí novým věcem.

Jedny z těch největších změn se ale odehrávají v mozku. Mozek vašeho pejska je poháněn glukózou, kterou získává ze stravy. S přelomem sedmého roku začíná pes ztrácet schopnost využívat glukózu jako zdroj energie. Pes je poté méně hravý, neprojevuje takový zájem, zapomíná a ztrácí mladistvou jiskru.

 

0918_SirAntons_krab-leva

Přestože může mít váš pes závažné kloubní problémy, zhoršuje se u něj sluch i zrak, vaši lásku a péči stále potřebuje. Stimulujte jeho mozek pomocí nových her, dopřejte mu dostatek fyzické aktivity, ale v takové míře, aby mu to bylo příjemné a pravidelně navštěvujte vašeho veterinárního lékaře.

Krmte vašeho psa kvalitní stravou a používejte doplňky pro zlepšení kvality jeho života. Sir Anton's Secret Vet přočišťuje organismus pejska a zlepšuje vstřebávání živin ze stravy. Pozitivně tak přispívá k léčbě nadváhy a obezity, zmírňuje psychické problémy a zlepšuje celkovou odolnost organismu. Staří je nedílnou součástí života, ale neznamená to, že musí být nešťastné.

 

 

200x100_koupit

Zpět do obchodu