Wicky se narodila 28.9.2005. Její start nebyl zrovna nejlepší. Již v prvních dnech jsme u ní totiž museli řešit zánět ve střevech, podvyživenost a špatnou kůži kvůli špatné péči od chovatelky.

V necelém roce ji pak byla diagnostikována dysplazie kyčelních kloubů (DKK) – na jednom kloubu stupeň 3 a na druhém stupeň 4. V té době nám bylo doporučeno hlídat váhu a podávat doporučené léky. Lékař nám také řekl, že kolem 6 roku bude asi již hodně trpět bolestmi a možná nebude ani moc pořádně chodit.

K doporučeným lékům na DKK jsme ji zároveň nasadili i doplněk stravy Sir Anton´s Secret Vet. Po celou dobu byla na prémiových granulí a občas dostávala i psí pamlsky a ovoce a zeleninu. Přesto jsme vždy hlídali stravu. Stejně tak jsme dodržovali pravidelný pohyb. Postavu měla vždy velmi vysportovanou a na pravidelných prohlídkách byl její lékař vždy udiven její fyzičkou a svaly, které měla. Nikdy neměla problém ujít delší trasy, a dokonce i pár let závodila v coursingu.

Vše se zlomilo na přelomu roku 2013/2014, kdy jí byla potvrzena Coushingova nemoc. V důsledku toho výrazně přibrala v oblasti břicha a krku. Na tuto nemoc brala lék Vetoryl. Mezi další příznaky této nemoci patří i mimo jiné zvýšený příjem tekutin, kožní změny, slabé zadní nohy, letargie, neochota chodit na procházky a snížený zájem okolí. Všechny tyhle příznaky Wicky měla a dost nás to trápilo, jelikož do té doby byla velmi veselá, zvídavá a živá.

Wicky jsme dávali pravidelně lék Vetoryl v kombinaci doplňku stravy Sir Anton´s Secret a ještě jsme přidali vitamín B12.

Nejvíce jsme bojovali se zmíněnou zvýšenou váhou, kdy byla hlavně hodně zavodněná. Její letargie a nechuť něco dělat se však zlepšila. Až v posledním roce jejího života už byla hodně unavená a spíše jen odpočívala. Přesto pořád čas od času vyhledávala naši společnost a byla ráda, že je s námi.

V našem okolí bylo také pár psů, kteří měli Coushinga, jejich majitelé byli vždy překvapení, že s ním naše Wicky dokázala bojovat tak dlouho.

Ačkoli je tato nemoc zlá, myslím si, že si Wicky poslední 4 roky svého života užila. Sice už neběhala a nevyhledávala dlouhé procházky, ale mohla chodit, a dokonce si užívala i společnost našich dvou dětí. Ano, poslední rok byl náročný, ale spíše hlavně pro nás jako majitele, kdy jsme ji museli věnovat mnohem větší péči a třeba ven jsme ji už museli odnést a zase přinést domů.

Wicky nás opustila 14.2.2018. Do posledního dne, do posledního dechu byla pořád tou naší malou, ztřeštěnou a ušatou Wicky.

Jsme přesvědčeni, že tablety Sir Anton´s Secret Vet měly obrovskou zásluhu na délce a kvalitě života naší Wicky.