Obezita psů a jak ji léčit

Stejně jako lidé mohou i domácí mazlíčci trpět obezitou. U nich si toho ale nemusíme hned všimnout. Našeho čtyřnohého společníka totiž vídáme každý den a to, že nám tloustne před očima, jsme jednoduše přehlédli.

 

Obezita je nemoc jako každá jiná a ukládání cukrů může vašemu mazlíčkovi velice uškodit. Jedná se o rozsáhlý problém, který se v našich končinách objevuje stále častěji. Obezita znamená zmnožení tukové tkáně, způsobené tím, že má pes vyšší příjem energie než její výdej. Pes je klasifikován jako obézní, pokud jeho váha přesahuje 15 – 20 % ideální hmotnosti a přes kůži nenahmatáte žebra. Známkou obezity je také snížená aktivita a letargie.

 

Vina nemusí být jen na straně páníčka! K obezitě přispívají genetické předpoklady pejska, ale také věk, životní styl a kastrace. U fen a kastrovaných jedinců je riziko obezity až 2x větší. Nejdůležitějším faktorem je však výživa. U pejsků je nutné dbát na pravidelný přísun kvalitní stravy, dospělí jedinci dostávají zpravidla dvě menší porce denně. Dávejte si také pozor jaké pamlsky pejskovi dáváte, odměňujte jej pouze dobrotami bez přebytečných přidaných cukrů a nekrmte jej od stolu.

 

Díky nadváze může být váš pes vystaven řadě vážných zdravotních problémů. Přebytečné tuky obalují vnitřní orgány a tlačí na tepny, čímž mohou zapříčinit kardiovaskulární nemoci. Mimo to může váš pejsek trpět srdečními a dýchacími problémy, snížením imunity, artritidou a je u něj větší nebezpečí výskytu cukrovky. U fenek může také dojít k úplné neplodnosti a co je vůbec nejhorší, obezita psům významně zkracuje délku života.

 

Hubnutí je běh na dlouhou trať, ale pokud se budete snažit, můžete vašemu pejskovi dopřát opět plnohodnotný život. Kvalitní strava a pravidelný pohyb jsou základ. Navíc s doplňkem stravy Sir Anton’s Secret Vet to půjde lépe a rychleji! Základem tohoto preparátu je superpotravina kořen Maca (známý také jako peruánský ženšen). Samotná Maca neobsahuje téměř žádné kalorie a její pravidelné užívání pomáhá pejskům k redukci váhy. Má totiž povzbuzující a přírodně stimulační účinky, které zvyšují nárůst energie, což znamená více spálených kalorií. Zmírňuje také stres a deprese a váš mazlíček bude brzy opět hravý a plný života. Zajistěte vašemu parťákovi zdravější život a příležitost dožít se vyššího věku.

Další články

Imunita psa

V chladném a sychravém počasí neochrání organismus vašeho psa pouze jeho srst. Podávejte mu preventivně doplňky stravy Sir Anton’s Secret Vet a předcházejte tak oslabení jeho imunity a vzniku následných nemocí.   To, že je u vašeho parťáka něco v nepořádku se projevuje sníženou obranyschopností. Pejsek trpí na chronické virózy,

Přečíst článek

Kastrace psa

Přístup ke zvířatům se mění, zlepšuje se veterinární péče a společnost je více informovaná a zodpovědnější. Proto i kastrace psů a fen je stále běžnějším a rozšířenějším zákrokem nejen kontroly jejich populace.   Při kastraci jsou chirurgicky odstraněny varlata u psů a vaječníky (případně děloha) u fen. Kastrace se provádí

Přečíst článek

Stárnutí psů

Poslední týdny a měsíce vašeho pejska nemusí být smutné ani bolavé. Dopřejete-li mu přiměřený pohyb, kvalitní stravu a doplňky, jeho stárnutí mu usnadníte a můžete i prodloužit jeho čas. Přece jen se stářím jdou ruku v ruce i zdravotní komplikace, stejně tak jako u lidí. Pejsek začíná kulhat, nezvládá již

Přečíst článek