Imunita psa

V chladném a sychravém počasí neochrání organismus vašeho psa pouze jeho srst. Podávejte mu preventivně doplňky stravy Sir Anton’s Secret Vet a předcházejte tak oslabení jeho imunity a vzniku následných nemocí.

 

To, že je u vašeho parťáka něco v nepořádku se projevuje sníženou obranyschopností. Pejsek trpí na chronické virózy, infekce, má žaludeční potíže, kožní vyrážky, je na něm vidět silná únava nebo odmítá stravu. Váš mazlíček si nechce si hrát jako obvykle a může být skleslý až mrzutý.

 

Imunitu je vhodné podporovat během celého života, i když některá období jsou rizikovější. Štěňata jsou mnohem náchylnější k nemocem a teprve budují svou obranyschopnost. Stejně tak náchylní jsou staří psi nebo psi v období rekonvalescence po úrazu nebo prodělání nemoci. Velkou zátěž pociťují také při velkých sportovních výkonech jako canicross či psí biatlon.

 

Udržovat pejskův organismus v dobré kondici můžeme různými způsoby. Základem je, aby prostředí a především pelíšek nebo bouda ve které spí, byla čistá a suchá. Pejska nechávat pravidelně očkovat proti nemocem, které doporučí váš ošetřující veterinář. Nepřetěžovat ho a dopřát mu dostatek odpočinku. Pes by měl dostatečně spát, nevystavujte ho příliš hluku (například z rachejtlí). Stres totiž zvyšuje hladinu hormonu kortizol, který aktivitu imunitního systému potlačuje. Pro psa je stejně důležitý odpočinek jako pravidelná aktivita, ta by ovšem měla odpovídat jeho kondici, zdravotnímu stavu a stáří. Pohyb posiluje imunitu a jeho nedostatek vede k přibírání a nadbytek tukové tkáně zhoršuje nejen psychický stav psa, ale také podporuje vznik zánětu. Pravidelně mu přidávejte do stravy vitamíny a kvalitní doplňky stravy jako Sir Anton’s Secret Vet.

 

Sir Anton’s Secret Vet z Macy peruánské podporuje imunitu psů, koček a koní. Zajistí vašemu mazlíčkovi kvalitnější a delší život. Snižuje stres a navrátí parťákovi radost ze života. Tento 100% přírodní produkt zmírňuje psychické problémy zvířat, zvyšuje odolnost organismu, podporuje léčbu nadváhy a obezity a zlepšuje rekonvalescenci po kastraci a nemoci.

Další články

Kastrace psa

Přístup ke zvířatům se mění, zlepšuje se veterinární péče a společnost je více informovaná a zodpovědnější. Proto i kastrace psů a fen je stále běžnějším a rozšířenějším zákrokem nejen kontroly jejich populace.   Při kastraci jsou chirurgicky odstraněny varlata u psů a vaječníky (případně děloha) u fen. Kastrace se provádí

Přečíst článek

Stárnutí psů

Poslední týdny a měsíce vašeho pejska nemusí být smutné ani bolavé. Dopřejete-li mu přiměřený pohyb, kvalitní stravu a doplňky, jeho stárnutí mu usnadníte a můžete i prodloužit jeho čas. Přece jen se stářím jdou ruku v ruce i zdravotní komplikace, stejně tak jako u lidí. Pejsek začíná kulhat, nezvládá již

Přečíst článek

Zdravotní potíže starších psů

I když se vám může zdát, že sedm let života vašeho psa pro něj nic neznamená, je právě toto období časem, kdy se u něj začínají projevovat první známky stárnutí. Choďte s vaším psem na pravidelné procházky, trénujte jeho mozek a dopřejte mu kvalitní stravu a doplňky, které příznaky stárnutí

Přečíst článek