Zdravotní potíže starších psů

I když se vám může zdát, že sedm let života vašeho psa pro něj nic neznamená, je právě toto období časem, kdy se u něj začínají projevovat první známky stárnutí. Choďte s vaším psem na pravidelné procházky, trénujte jeho mozek a dopřejte mu kvalitní stravu a doplňky, které příznaky stárnutí zmírní.

 

Příznaky, které můžete pozorovat, lze rozdělit na fyzické a mentální. První fyzické změny, které mohou nastat, jsou problémy s trávením. Pejsek může trpět plynatostí nebo mít špatné zažívání. Známky stárnutí lze pozorovat i pouhým okem, kdy psovi začíná šednout čenich nebo se zhoršuje srst, která už není tak lesklá jako kdysi. Také může dojít k úniku moči nebo se objevuje zubní kámen. U starých psů často rychleji narůstá váha, která může zapříčinit kloubní problémy, pejsek poté začíná kulhat a častěji odpočívá. Seniorní pes spí mnohem více během dne, tolik se nesocializuje, nemá takový zájem o procházky a hůře se učí novým věcem.

 

Jedny z těch největších změn se ale odehrávají v mozku. Mozek vašeho pejska je poháněn glukózou, kterou získává ze stravy. S přelomem sedmého roku začíná pes ztrácet schopnost využívat glukózu jako zdroj energie. Pes je poté méně hravý, neprojevuje takový zájem, zapomíná a ztrácí mladistvou jiskru.

 

Přestože může mít váš pes závažné kloubní problémy, zhoršuje se u něj sluch i zrak, vaši lásku a péči stále potřebuje. Stimulujte jeho mozek pomocí nových her, dopřejte mu dostatek fyzické aktivity, ale v takové míře, aby mu to bylo příjemné a pravidelně navštěvujte vašeho veterinárního lékaře.

 

Krmte vašeho psa kvalitní stravou a používejte doplňky pro zlepšení kvality jeho života. Sir Anton’s Secret Vet přočišťuje organismus pejska a zlepšuje vstřebávání živin ze stravy. Pozitivně tak přispívá k léčbě nadváhy a obezity, zmírňuje psychické problémy a zlepšuje celkovou odolnost organismu. Staří je nedílnou součástí života, ale neznamená to, že musí být nešťastné.

Další články

Imunita psa

V chladném a sychravém počasí neochrání organismus vašeho psa pouze jeho srst. Podávejte mu preventivně doplňky stravy Sir Anton’s Secret Vet a předcházejte tak oslabení jeho imunity a vzniku následných nemocí.   To, že je u vašeho parťáka něco v nepořádku se projevuje sníženou obranyschopností. Pejsek trpí na chronické virózy,

Přečíst článek

Kastrace psa

Přístup ke zvířatům se mění, zlepšuje se veterinární péče a společnost je více informovaná a zodpovědnější. Proto i kastrace psů a fen je stále běžnějším a rozšířenějším zákrokem nejen kontroly jejich populace.   Při kastraci jsou chirurgicky odstraněny varlata u psů a vaječníky (případně děloha) u fen. Kastrace se provádí

Přečíst článek

Stárnutí psů

Poslední týdny a měsíce vašeho pejska nemusí být smutné ani bolavé. Dopřejete-li mu přiměřený pohyb, kvalitní stravu a doplňky, jeho stárnutí mu usnadníte a můžete i prodloužit jeho čas. Přece jen se stářím jdou ruku v ruce i zdravotní komplikace, stejně tak jako u lidí. Pejsek začíná kulhat, nezvládá již

Přečíst článek