Obezita psů a jak ji léčit

 

 

Stejně jako lidé mohou i domácí mazlíčci trpět obezitou. U nich si toho ale nemusíme hned všimnout. Našeho čtyřnohého společníka totiž vídáme každý den a to, že nám tloustne před očima, jsme jednoduše přehlédli.

Obezita je nemoc jako každá jiná a ukládání cukrů může vašemu mazlíčkovi velice uškodit. Jedná se o rozsáhlý problém, který se v našich končinách objevuje stále častěji. Obezita znamená zmnožení tukové tkáně, způsobené tím, že má pes vyšší příjem energie než její výdej. Pes je klasifikován jako obézní, pokud jeho váha přesahuje 15 - 20 % ideální hmotnosti a přes kůži nenahmatáte žebra. Známkou obezity je také snížená aktivita a letargie.

Vina nemusí být jen na straně páníčka! K obezitě přispívají genetické předpoklady pejska, ale také věk, životní styl a kastrace. U fen a kastrovaných jedinců je riziko obezity až 2x větší. Nejdůležitějším faktorem je však výživa. U pejsků je nutné dbát na pravidelný přísun kvalitní stravy, dospělí jedinci dostávají zpravidla dvě menší porce denně. Dávejte si také pozor jaké pamlsky pejskovi dáváte, odměňujte jej pouze dobrotami bez přebytečných přidaných cukrů a nekrmte jej od stolu.

Díky nadváze může být váš pes vystaven řadě vážných zdravotních problémů. Přebytečné tuky obalují vnitřní orgány a tlačí na tepny, čímž mohou zapříčinit kardiovaskulární nemoci. Mimo to může váš pejsek trpět srdečními a dýchacími problémy, snížením imunity, artritidou a je u něj větší nebezpečí výskytu cukrovky. U fenek může také dojít k úplné neplodnosti a co je vůbec nejhorší, obezita psům významně zkracuje délku života.

 

 

0919_SirAntons_otev-krab+plato

Hubnutí je běh na dlouhou trať, ale pokud se budete snažit, můžete vašemu pejskovi dopřát opět plnohodnotný život. Kvalitní strava a pravidelný pohyb jsou základ. Navíc s doplňkem stravy Sir Anton's Secret Vet to půjde lépe a rychleji! Základem tohoto preparátu je superpotravina kořen Maca (známý také jako peruánský ženšen). Samotná Maca neobsahuje téměř žádné kalorie a její pravidelné užívání pomáhá pejskům k redukci váhy. Má totiž povzbuzující a přírodně stimulační účinky, které zvyšují nárůst energie, což znamená více spálených kalorií. Zmírňuje také stres a deprese a váš mazlíček bude brzy opět hravý a plný života. Zajistěte vašemu parťákovi zdravější život a příležitost dožít se vyššího věku.

 

Sir Anton's Secret Vet

  • povzbuzuje metabolismus a usnadňuje hubnutí pejska
  • posiluje imunitu
  • zlepšuje náladu a psychický stav vašeho mazlíka
  • pomáhá řešit problémy se zabřeznutím u fen

 

 

 

 

200x100_koupit

Zpět do obchodu