Psychické potíže psů a koček

650x340_psychicke problemy

 

 

Ano, i naši domácí mazlíčci mohou trpět psychickými potížemi. Nejčastěji se můžeme setkat se separační úzkostí nebo depresí u psů a koček. Za tyto problémy často mohou jejich páníčci. Zvířata vnímají jejich energii a reagují na ni. Stres a spěch, ve kterém jako lidé žijeme, přenášíme i na naše domácí mazlíčky.

Prvními příznaky, že s naším miláčkem není něco v pořádku, je jeho ztráta zájmu o jídlo. Začne se také stranit, zalézá do kouta, pod stůl nebo pod postel a nechce s námi komunikovat tak, jako obvykle. Jeho oči jsou smutné a někdy může být zvíře i podrážděné nebo agresivní.

Problém s psychikou se u psů může projevovat také jako dominantní agresivita, sexuální útěky samců za hárající fenou. Trpí-li pes depresemi, je to, stejně jako pro člověka, zátěž pro jeho organismus a ve svém důsledku může způsobit onemocnění žlučníku, cysty na vaječníku, vředy na žaludku nebo dvanácterníku.

 

 

0918_SirAntons_krab-leva

 

U koček se separační úzkost projevuje nejčastěji u přešlechtěných plemen, které už vůbec neloví myši, protože ani neví, co myš je. Pak se velmi často mohou pomočovat nebo v bytě značkovat.

Majitel takové kočky se často mylně domnívá, že se mu kočka mstí za to, že není doma nebo se jí dostatečně nevěnuje. Důležité je však rozlišovat, zda problémy kočky jsou způsobeny její psychikou a nejedná se o projevy onemocnění, například některou z infekčních chorob. Proto je vždy na místě vyhledat pomoc veterináře nebo zvířecího psychologa.

Nejlepší prevencí psychických problémů psů a koček je zajistit jim velký prostor bytu, domu a zejména psychickou pohodu jeho majitele a celé rodiny. V dosažení celkové psychické pohody psa nebo kočky velmi účinně pomáhá také přírodní doplněk stravy Sir Anton’s Secret Vet, jehož hlavní složkou je Maca peruánská. Maca je známá svými zklidňujícími účinky. Obdobu tohoto zvířecího preparátu, který je určen lidem, užívají s úspěchem také sportovci, kterým pomáhá se lépe soustředit a koncentrovat se na sportovní výkon.

 

 

200x100_koupit

 

Zpět do obchodu